Nowe gry dla posiadaczy smartfonów – zobacz te tytuły!

Gry mobilne to idealna opcja w czasie podróży czy też podczas przerw pomiędzy zajęciami. Dzięki nim można zagłębić się w świat gamingowej rozrywki, mając w dłoni telefon albo tablet.

Diablo Immortal

Warto zacząć od tytułu, który ma już kilka miesięcy, ale nadal przyciąga wielu graczy. Diablo Immortal, czyli kolejna część słynnego cyklu, wyszła w czerwcu tego roku i mimo wielu różnych opinii po premierze, nadal cieszy się popularnością. To mobilna gra oparta na modelu free-to-play. Co istotne, to ciekawa propozycja dla osób, które chcą cieszyć się rozgrywką zarówno na telefonie, jak i na komputerze. Diablo Immortal działa w obu wersjach, dzięki czemu można się bezpieczne i bez problemu przełączać między urządzeniami.

Torchlight Infinite

Gra, która nazywana jest następną Diablo Immortal, czyli Torchlight Infinite. To produkcja dostępna całkowicie za darmo na PC i na platformach mobilnych. Gra działa we wczesnym dostępie i jest spin-offem serii gier hack’n’slash Torchlight, które od lat dostępne są na rynku. Podczas rozgrywki gracz może wcielić się w wybraną przez siebie postać, a następnie wysłać ją na eksplorację świata pełnego wrogów. Ważne jest to, że gra zawiera funkcję cross-play, dlatego można korzystać z niej wraz z użytkownikami innych platform. Torchlight Infinite to pewność interesującej i wciągającej rozgrywki na długie godziny.

Roach Race

Odchodząc od tytułów hack’n’slash, czas przenieść się do kategorii humorystycznych minigier. Najlepszym przykładem jest tutaj Roach Race, czyli darmowa platformówka side-scrollowa. Gracz może w niej wyruszyć na niekończącą się podróż do magicznej krainy Wiedźmina. Zadaniem użytkowników jest sterowanie Płotką, czyli koniem Geralta. Należy omijać przeszkody, zbierać punkty i awansować wyżej i wyżej, aby wybijać się na pozycję lidera w rankingach. Roach Race to niezwykle angażujący tytuł, który swoją popularność zawdzięcza ciekawej rozgrywce na prostych zasadach.

Tomb Raider Reloaded

W Tomb Raider Reloaded każdy gracz może chwycić za swój telefon, aby złapać podwójne pistolety i wyruszyć na wyprawę z Larą. Tomb Raider Reloaded to gra typu roguelike, w której grafika jest kreskówkowa i kolorowa. Dobrze sprawdza się ona na chwilę przerwy pomiędzy zajęciami czy też w długiej podróży komunikacją miejską.

Co istotne, Tomb Raider Reloaded wciąga na długie godziny, dlatego warto mieć ją ze sobą np. podczas oczekiwania w kolejce do lekarza. W czasie rozgrywki można przemierzać malownicze górskie jaskinie, podziemne grobowce i wiele więcej ciekawych miejsc, pełnych niebezpieczeństw i skarbów.

Gwint: Mag Renegat

Kolejna gra na tej liście z wiedźmińskiego uniwersum. Tym razem to połączenie gatunku roguelike i karcianki Gwint. Jest to gra płatna, za którą trzeba zapłacić od 36 do 48 zł (w zależności od platformy). Zadaniem gracza jest wcielenie się w bohatera, który rusza, aby oczyszczać świat z potworów i umożliwić bezpieczne życie innym. W grze staje się za sterami młodego maga i jego towarzyszki.

Cały system walki opiera się na kartach znanych z Gwinta, dostępnego w grze komputerowej Wiedźmin 3. System ten został jednak dopracowany tak, aby mógł służyć w grze mobilnej do szybkiej, intensywnej walki. Jest to dobra produkcja dla fanów wiedźmińskiego uniwersum. Ale też dla tych, którzy lubią spędzić chwilę na karcianych, angażujących grach różnego typu.

Zdj. główne: Onur Binay/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.